آموزش دوره تخصصی ماساژ درمانی
ثبت نام کنید

ثبت نام آموزش ماساژ درمانی تلفیقی

  • قیمت: 980,000 تومان

اطلاعات بیشتر در مورد زالو مطالعه کنید

آیا به ماساژ درمانی فکر کرده‌اید !؟؟

امام رضا علیه السلام می فرمایند ؛
اگر چیزی موجب افزایش نیرو و نشاط بدن باشد ،ماساژ دادن بدن و لباس نرم، همچنین بوی خوش و استحمام است و اگر مرده ای در اثر ماساژ دادن زنده شود، من انکار نمیکنم .
دانشنامه احادیث پزشکی ج۱ صفحه ۹۹
مقدمه
کلمه ماساژ از کلمه ی یونانی بنام massein به معنای مالیدن و از لغت manus به معنای دست گرفته شده است. ولی به طورکلی ماساژ دادن عبارت است از سلسله حرکات و مهارتهای دست که به طور منظم بر روی بافت های بدن جهت تاثیر بر سیستم عصبی ، عضلانی ، پوست ، مفاصل وگردش خون به کار میرود.
ماساژ بدن قدیمی ترین شکل درمان جسمی است که به شکل حرکات مالشی و ضربه ای باعث باز شدن کانال های انرژی جسم شما می شود.
فواید ماساژ
برطرف کردن کوفتگی های بدن توسط ماساژ، از گذشته‌های دور در بسیاری از نقاط جهان انجام می‌شده و می شود. اثرات ماساژ در رفع خستگی و احساس آرامش ،بر هیچ فردی پوشیده نیست. ولی فواید ماساژ تنها به این مورد محدود نمی‌شود .
از دیگر فواید مهم ماساژ تنظیم حرارت پایه بدن و کمک به دفع مواد زائد از بدن است ،همچنین ماساژ منجر به تسریع گردش خون در بدن می شود .
بر اثر گردش خون خوبی که در محل ماساژ جاری می‌شود گرفتگی باز شده و درد کاهش پیدا می‌کند و بدن گرم می شود
ماساژ ها انواع مختلفی دارند و به دو دسته ماساژ های درمانی و ریلکسی تقسیم می‌شوند، همچنین ماساژ ها به دو دسته ماساژ های روغنی و ماساژ های غیر روغنی نیز می توان تقسیم کرد برخی از ماساژ ها به شکل فشاری هستند.
برای شروع ، نیازمند شناخت اصول کامل از ماساژ و کاربردهای آن است. دوره های راشا افق ،اطلاعات کاملی دراختیار شما قرار می دهد.

 

ماساژ ها از نظر شدت ،سرعت، مدت، نحوه اجرا ،به پنج دسته  :


صلب،نرم ،معتدل ،کثیر، خشن تقسیم می‌شوند .
ماساژدرمانی از شایع ترین شکل های درمانی در طب مکمل به حساب می‌آید
ماساژ می‌تواند به صورت عام مربوط به کل بدن یا خاص برای عضو خاصی انجام پذیرد.
ماساژ می‌تواند عضله را گرم یا سرد کند ماساژ می‌تواند رطوبت بخشی یا منجر به خشکی یا گرفتن رطوبت شود، ماساژ می‌تواند منجر به چاقی و یا لاغری عضوی گردد و تنها بستگی به نوع ماساژ شما دارد
در ماساژ های لمسی و مالشی به دلیل تماس دست ،انرژی زیادی بین ماسور و ماساژ گیرنده تبادل می گردد ،بنابراین هر وقت شدیداً ناراحت و غمگین ،عصبی، بیقرار، مضطرب و یا پر از استرس بودید از ماساژ استفاده کنید، بعد از ماساژ سطح انرژی های شما به حالت تعادل رسیده و با ماسور شما به اشتراک گذاشته می‌شود ،طی این عمل انرژی اصلاح شده به بدن شما برمی گردد و در نتیجه بعد از ماساژ فوق العاده احساس بهتری پیدا خواهید کرد .
نیاز جامعه و ضرورت یادگیری ماساژ
مشغله های زندگی امروزه و وجود درگیری های جسمی و روحی اهمیت وجود ماساژ بعنوان یکی از نیازهای جامعه در زمینه ی خدمات فردی برای افراد جامعه در کمترین حالت هفته ایی یک مرتبه را کاملاً مشخص می‌کند،
ماساژ از جمله خدماتی محسوب می گردد که امروزه یکی از نیازهای جامعه تلقی شده و فردی که مسلط به ماساژ باشد مراجعه کننده های بسیاری خواهد داشت ،اگر می خواهید ماسور خوبی شوید تنها اهمیت موضوع این است که بتوانید تکنیک‌ها را به درستی یاد بگیرید و انجام دهید و مهم‌تر از آن اینکه سرشار از انرژی مثبت باشید، تکنیک های شما به همراه انرژی خوب شما حال فرد ماساژ گیرنده را کاملا خوب خواهد کرد .
خیلی ها بر این باورند که فرد ماساژ دهنده باید دارای دست های قوی و انگشتانی درشت باشد و معتقدند و بدترین نوع انگشتان در ماساژ انگشتان لاغر و باریک و دست‌های کوچک هستند اما ب شخصه به این تجربه رسیده‌ام که در ماساژ مهم‌ترین چیز درست انجام دادن تکنیک و انرژی خوب شماست پس هر فردی با هر جثه ایی می تواند در انجام ماساژ کاملاً موثر عمل کرده و موفق باشد .
نوع ماساژ مورد آموزش
ماساژ ها انواع مختلفی دارند که هر نوع از آنها دارای تکنیک خاص ،اسم خاص و شرایط مختص به خود است .
ماساژ مورد آموزش این مجموعه ماساژ درمانی است که از ترکیب تکنیک چند ماساژ تشکیل شده است .ماساژی بسیار موثر برای درد و گرفتگی است این ماساژ به تجربه بسیار موثر بوده و همیشه مثمر ثمر واقع شده است
این ماساژ از جمله ماساژهای زیر مجموعه تب فراگیر بوده و سینه به سینه چرخیده و تقریبا میشود گفت تجربه اساتید بزرگ در این زمینه بوده است .
در این موسسه در زمینه یادگیری ماساژ روشی جدید برای آموزش ماساژ توسط مربی اتخاذ گردیده است ،آموزش ماساژ نیازمند داشتن شناخت کامل از آناتومی بدن، قرار گیری و موقعیت و شناخت عضله ها و عصب ها و شکل استخوان هاست تمام این عضله ها و عصب ها و استخوان ها دارای نام های متعددی هستند که یادگیری آنها برای برخی از افراد دشوار است به همین دلیل به کرات مشاهده کردیم که افراد زیادی علیرغم داشتن استعداد فراوان در زمینه ماساژ، از یادگیری آن اجتناب کرده اند فقط و فقط واژگان سخت و الفاظ گوناگون، ترس از یاد نگرفتن، آنها را منصرف می کرد.
این مژده را به شما می دهیم که دوره کلاسهای ماساژ بسیار به زبان فصیح و به شکل ساده بیان خواهد شد ،عمده آموزش عملی و با نشان دادن جای درست بر روی بدن انجام می گیرد به شکلی که افراد با داشتن کمترین مقطع تحصیلی به راحتی می توانند در کارگاه های ماساژ شرکت کرده و کاملاً تکنیک ها را یاد بگیرند و دارای شغل و منبع درآمد شوند و کاملاً کار ماساژ را به شکل حرفه‌ای دنبال کنند.