آموزش بادکش و کاربرد های آن
ثبت نام کنید

ثبت نام آموزش بادکش و کاربردهای آن

  • قیمت: 310,000 تومان

اطلاعات بیشتر در مورد زالو مطالعه کنید

آیا به بادکش فکر کرده‌اید !؟؟

مقدمه:
بادکش یا حجامت خشک گونه‌ای از روش‌های درمانی در طب‌سنتی و طب‌اسلامی می‌باشد که اثرات شفابخش برای آن قائل هستند. گرچه گفته می‌شود بادکش برای درمان بسیاری از دردها و بیماری‌ها مفید است، اما شواهد علمی و طبی برای سودمندی آن وجود ندارد .
دو خاصیت بزرگ بادکش‌درمانی این است که درد را تسکین داده و طیف حرکتی بدن را افزایش می‌دهد. برخی پزشکان، این تکنیک را به بسیاری از بیماران دچار کمردرد، درد مفاصل، درد گردن، سفتی عضلات و افرادی که جراحی داشته و اکنون زخمی بر بدن دارند، پیشنهاد می‌کنند.
بادکش‌درمانی یکی از تکنیک‌های مؤثر در شیوه‌های طبیعی درمانی مانند طب سنتی کشورهای هند، چین و ایران است که درمانگران این مکاتب از آن برای درمان و تسکین بسیاری از دردها و بیماری‌ها استفاده می‌کنند.این شیوه که با مکانیسم‌های مختلفی توسط درمانگران روی بدن انجام می‌شود یکی از پرکاربردترین تکنیک‌های درمانی است که در زندگی روزمره مردم نیز نقش بزرگی دارد.امروزه تکنیک‌های ساده‌تر و آسان‌تر آن توسط راشا افق به کارآموزان عزیز آموزش داده می شود تا آن‌ها از این تکنیک‌ها به‌طور روزمره برای از بین بردن دردها، اسپاسم‌ها، گرفتگی‌ها و خستگی‌های ناشی از یک روز کاری استفاده کنند.
برای شروع ، نیازمند شناخت اصول کامل از بادکش و کاربردهای آن است. دوره های راشا افق ،اطلاعات کاملی دراختیار شما قرار می دهد

 

 انواع حجامت :

حجامت بر دو وجه است؛ حجامت گرم و حجامت تر
حجامت تر حجامتی است که با خون گیری همراه است ولی حجامت گرم حجامتی است که به وسیله خلاء ایجاد شده توسط آتش صورت می‌گیرد .
مزاج این دو حجامت کاملاً با هم متفاوت است و خواص و کاربردهای آنها نیز با هم تفاوت دارد .
عملکرد حجامت گرم :
جسم خارجی (کاپینگ)به وسیله خلا و کشش پوست نوعی حمله مصنوعی به بدن تلقی شده و در نتیجه گلبولهای قرمز بدن را به تحرک در می آورند .همچنین به جریان انداختن و سریع تر کردن گردش خون و هدایت آن ب اندام هاو سایر اعضا از دیگر عملکردهای بادکش است .
خواص بادکش گرم چیست :
بیشترین استفاده از بادکش یا همان حجامت گرم به جهت تحلیل ریاح (از بین بردن اورام) تلطیف مواد غلیظه( لطیف کردن و نرم کردن مواد تجمع شده که دارای غلظت هستند )و تسکین درد است .
بادکش موضع را گرم و خشک می کند به همین دلیل برای سردی و رطوبت در همه اعضا بسیار موثر است.
از قبیل سردی مزاج معده سردی مزاج رحم سردی مزاج مثانه و بیماری هایی از قبیل تیروئید و تنبلی تخمدان شب ادراری و غیره .
چرا باید درمان با بادکش را یاد بگیریم ؛
بادکش درمانی جزء درمانهای بسیار کم هزینه و بی خطر ولی در عین حال بسیار مثمرثمر است و پزشک های طب سنتی در تجویزهای دارویی شان اکثرا تجویز حجامت گرم دارند و دانستن این علم کمک می‌کند که خانواده متحمل هزینه‌های درمانی در این زمینه نشود همچنین چون عمل حجامت گرم دارای دوره و تعداد معینی است دشواری های رفت و آمد در طول درمان
نیز از بین میرود اما لازم به ذکر است که عمل حجامت گرم تنها نیاز به نسخه پزشک ندارد بلکه همیشه افراد خانواده به آن نیاز دارند ،تورم، دردهای عضلانی بادکش خونساز ،بادکش ضد سرما خوردگی ،بادکش سیاتیک، و غیر همیشه برای همه اعضای خانواده لازم و موثر بوده است .
در این کارگاه گام به گام با اصول بادکش و کاربردهای آن آشنا شده و مطالب بسیار مفید و کاربردی مطرح می‌گردد.